530 183 184

Aktualności

04-06-2017

Aranżacja biura a rozwój firmy

Czy aranżacja biura może mieć wpływ na kondycję firmy? Zdaniem Bogusza Parzyszka, szefa Workplace Solution, ma ona przełożenie na rozwój organizacji.  Dziś rośnie konieczność wspólnego i kreatywnego rozwiązywania problemów, a jednocześnie pracownicy odczuwają potrzebę skupienia. Dobrze zaprojektowana przestrzeń potrafi godzić te potrzeby.

Najważniejszym, działającym na zarządy firm, argumentem za zmianami przestrzeni biurowej jest konkret – kiedy po modernizacji okazuje się, że firma przyciąga pracowników i zatrzymuje ich, zmniejsza się średnia retencji, każdy oceni decyzję jako trafioną. Szefowie muszą mieć pewność, że wydanie pieniędzy na ten cel nie jest marnotrawstwem -  pracownicy oczekują pozytywnej energii w miejscu zatrudnienia, dobrego samopoczucia i jest to dla nich kryterium wyboru pracy. Najłatwiej jest dostosować otoczenie firmom, które przenoszą się do innego lokalu, ale i w dotychczasowym można wprowadzić zmiany nie wymagające przebudowy całości.

Trendami, które teraz wskazuje się jako najważniejsze są m. in. activity based workplace zakładający otwartą przestrzeń i uwolnienie od biurek, IoT, czyli inteligentne zarządzanie urządzeniami codziennego użytku jak klimatyzacja oraz innowacyjne metody audio-wideo poprawiające komunikację.

Źródło