Od 14 lipca 2023 r. funkcjonuje aplikacja mObywatel 2.0, która jest ulepszoną wersją swojej poprzedniczki. Oprócz nowego wyglądu, który umożliwia intuicyjne korzystanie z aplikacji, mObywatel da nam również nowe możliwości.

Od teraz mDowód w aplikacji będzie miał taką moc, jak tradycyjny dowód osobisty, którego nie będziesz musiał już nosić ze sobą. Od 1 września 2023 r. możesz posługiwać się mDowodem w banku i u notariusza.

Nie będziesz mógł posłużyć się cyfrowym dowodem jedynie:

– gdy będziesz przekraczać granicę kraju,
– gdy będziesz składać wniosek o nowy dowód osobisty.

Dzięki mObywatel możesz załatwiać sprawy urzędowe w prosty i wygodny sposób.

Nie tylko mDowód

W aplikacji dodasz również legitymację szkolną lub studencką, Kartę Dużej Rodziny, prawo jazdy (również to tymczasowe, co jest dużym ułatwieniem dla młodych kierowców) oraz inne dokumenty.

W dobie cyfryzacji, kiedy telefon mamy zawsze pod ręką, mObywateljest dużym ułatwieniem i wygodnym środkiem do załatwiania codziennych spraw – dzięki niej oszczędzimy przede wszystkim cenny czas!

Weryfikacja tożsamości klientów wirtualnego biura

Aplikacją mObywatel możesz wylegitymować się również w czasie podpisywania umowy na wirtualny adres w naszej siedzibie w warszawskim Wilanowie. Liczymy, że kolejne wdrożenia w mObywatel pozwolą na korzystanie z aplikacji również obcokrajowcom podczas legalizacji pobytu.

Więcej o zmianach przeczytasz tutaj: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/nowa-jakosc-cyfrowych-uslug-publicznych–startuje-mobywatel-20