Twój e-PIT to usługa internetowa, która ułatwia nam rozliczanie deklaracji podatkowych. Została uruchomiona przez Ministerstwo Finansów 15 lutego 2019 r. i od tamtej pory cieszy się dużą popularnością.

By rozliczyć PIT wystarczy wejść na stronę e-Urząd Skarbowy i zalogować się na swoim koncie, np. używając profilu zaufanego. Na stronie znajdziesz gotowe deklaracje podatkowe, które można edytować i dostosować do własnych potrzeb. PIT wysyłany jest bezpośrednio do Ministerstwa Finansów.

Aktualnie możesz rozliczyć przez system Twój e-PIT deklaracje PIT-28, PIT-36, PIT-37 oraz PIT-38.

Co więcej, usługa Twój e-PIT automatycznie wskazuje tę organizację pożytku publicznego (OPP), która w ubiegłym roku otrzymała od Ciebie 1,5% podatku. Wskazuje też cel szczegółowy i automatycznie zaznacza zgodę na przekazanie wybranej OPP informacji o 1,5%, według informacji z ubiegłego roku. Możesz edytować te dane.

Dostęp do strony e-Urząd Skarbowy jest łatwy i intuicyjny – można zalogować się przez profil zaufany, e-dowód, bankowość elektroniczną lub aplikację mObywatel. Istnieje możliwość zalogowania się również poprzez zweryfikowanie swojego numeru PESEL.

W przypadku problemów lub pytań przy składaniu deklaracji można skontaktować się z infolinią Krajowej Informacji Skarbowej. (tel: 801 055 055 lub 22 330 03 30).

Twój PIT będzie dostępny na stronie: https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/.

Jeśli jesteś obcokrajowcem również możesz skorzystać z systemu Twój e-PIT, jeśli posiadasz numer PESEL i profil zaufany. Legalizacja pobytu w Polsce wymaga od Ciebie terminowego składania rocznych deklaracji podatkowych. PIT roczny wraz z UPO będziesz składał w Urzędzie ds. Cudzoziemców, wnioskując o kartę pobytu.

W dobie zautomatyzowanych systemów internetowych usługa Twój e-PIT jest z pewnością dużym ułatwieniem i wygodnym narzędziem do prawidłowego rozliczenia deklaracji podatkowej. Dołącz do milionów podatników, którzy korzystają z tej usługi.