Centralny Rejestr beneficjentów rzeczywistych – nowe obowiązki przedsiębiorców
CZAS TRWANIA: 90 minut
CENA: 49 zł
MIEJSCE: on-line (webinarium)
Program webinarium
- W jakim celu powstał Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR)? Podstawa prawna.
- Kim jest beneficjent rzeczywisty? Analiza definicji, omówienie aspektów praktycznych.
- Na kim spoczywa obowiązek zgłoszenia beneficjentów do CRBR?
- Zasady dokonywania zgłoszeń oraz terminy dla spółek istniejących przed 13 października 2019 r. oraz dla spółek wpisanych do rejestru przedsiębiorców po tej dacie.
- Jakie dane beneficjentów należy podać przy zgłoszeniu?
- Odpowiedzialność karna osób zgłaszających za treść przekazanych informacji. Korekta oczywistych omyłek – tryb zgłoszenia oraz obowiązujące terminy.
- Obowiązek aktualizacji danych beneficjentów rzeczywistych a dokonywanie zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym. Na czym polega związek pomiędzy rejestrami?
- Zmiana wspólnika a zgłoszenie zmiany do CRBR. Kiedy należy zgłosić zmianę? Na czym polega wpis deklaratoryjny do Krajowego Rejestru Sądowego, terminy obowiązywania zmian.
- W jakich przypadkach zmiana umowy spółki wymaga zgłoszenia do CRBR? Wpis konstytutywny do Krajowego Rejestru Sądowego, data czynności a data wejścia w życie zmian na przykładzie podwyższenia kapitału zakładowego w spółce z o.o.
- Wpisanie do rejestru nowego wspólnika, który nabył udziały w sp. z o.o. w wyniku darowizny oraz umowy kupna/sprzedaży. Analiza wpisu deklaratoryjnego do KRS, określenie terminów.
- Wpisanie do rejestru wspólnika, który objął udziały w wyniku podwyższenia kapitału zakładowego. Analiza wpisu konstytutywnego do KRS, określenie terminów.
Korzyści dla uczestników:
- poznanie wymogów prawnych i obowiązków spółek kapitałowych i osobowych w związku z powstaniem CRBR,
- zastosowanie zdobytej wiedzy podczas części warsztatowej,
- krótka, trzygodzinna formuła szkolenia skupiająca uwagę na jednym zagadnieniu,
- połączenie wykładu z warsztatem umożliwiające szybsze przyswojenie przekazanych podczas szkolenia wiadomości oraz zastosowanie ich bezpośrednio w praktyce,
- zdobycie umiejętności samodzielnego przygotowania wpisu do CRBR,
- nastawienie na ścisłe łączenie aspektów prawnych i teorii z praktyką.