Jeff Bezos, założyciel Amazona i najbogatszy człowiek na świecie, od lat dla wielu przedsiębiorców i menagerów jest przykładem biznesowego geniuszu. Chociaż od 1997 r. minęło już prawie ćwierć wieku, postulaty, które Bezos przedstawił w swoim liście do udziałowców Amazona, pozostają nadal aktualne i stanowią cenną lekcję dobrych praktyk organizacyjnych oraz przywództwa.Jakie są cztery elementy składowe sukcesu firmy?

1. Uważny dobór słów – aby firma miała szansę na sukces jej główny cel, misja i wartości powinny być jasne dla każdego odbiorcy, to klient zapewnia sukces, warto więc wychodzić naprzeciw jego oczekiwań.

2. Przekonanie – zawsze należy wierzyć w siebie, swoje pomysły, swoją szansę na sukces. To nasze przekonanie jest motorem działań.

3. Kompromisy – warto pamiętać, żeby podejmując decyzje biznesowe być otwartym na kompromisy.

4. Wyrażanie oczekiwań – wg Bezosa jednym z głównych błędów popełnianych przez zarządzających jest brak umiejętności lub precyzji wyrażania oczekiwań, a bez tej umiejętności ciężko jest oczekiwać, że pracownicy będą domyślać się jaki efekt ma przynieść ich praca. Ważne jest wyraźne komunikowanie swoich oczekiwań.

Więcej wniosków z listy Bezosa znajdziecie tutaj: https://businessinsider.com.pl/…/list-jeffa…/nep6wn9